Брайтън и Уест Бромич си поделиха по една точка в първия мач за днес в английската Висша лига. Срещата от шестия кръг, играна на "Амекс Стейдиъм" завърши 1:1.

Домакините бяха малко по-добрият отбор през първата част, но головете ситуации почти липсваха.

Все пак в 40-ата минута "чайките" поведоха с 1:0. Удар на Лалана бе блокиран и топката се озова на пред Лампти, който опита да намери Мопе на далечната греда. Иванович изчисти, но се получи рикошет в лицето на друг играч на гостите - Ливърмор, след който топката влезе във вратата.

Снимка 502512

След почивката Уест Бромич се опита да стигне до равенството, но Матеус Перейра и Филип Кровинович пропуснаха прекрасни шансове. Във втората ситуация Матю Райън се намеси с вещина и спаси.

Последва още един пропуск на Перейра, но логичното се случи в 83-тата минута. Карлан Ахерн-Грант изравни, след като овладя много добре центрира топка от Робинсън и с  мощен шут под гредата направи резултата 1:1.

След тази развръзка Брайтън е с 5 на 16-а позиция. Новакът Уест Бромич е с едно място по-назад, но само с 3 точки от 3 равенства.

Саутхямптън победи Евертън с 2:0 във Висшата лига