Арсенал записа четвърто поредно равенство във Висшата лига на Англия. Този път лондончани завършиха наравно 1:1 у дома срещу Мидълзбро. По този начин "артилеристите" отстъпиха първото място на Манчестър Юнайтед.

И двата отбора имат по 67 точки, но "червените дяволи" са с по-добра голова разлика, както и с мач по-малко. Мидълзбро поведе в 25-ата минута с гол на бившия футболист на Арсенал - Жереми Алиадиер.

Нападателят се разписа отблизо след пас на Тунчай. "Артилеристите" се добраха до изравнителен гол в 86-ата минута. Коло Туре засече с глава центриране от корнер на Франсеск Фабрегас и след рикошет във вратаря на гостите Марк Шварцер топката влезе в мрежата.

Мидо от Мидълзбро получи червен картон в 88-ата минута за много опасно влизане в лицето на Гаел Клиши.