Кардиф Сити обърна резултата при домакинството на Кристъл Палас и спечели с 2:1, като по този начин продължава да бъде едноличен лидер в Чемпиъншип.

Майл Йединак даде перфектното начало за Палас, след като се възползва от подаване на Оуен Гарван и се разписа за 0:1 още в 4-ата минута.

Момчетата на Йън Холоуей обаче не успяха да издържат на натиска на уелския си домакин и след пас на Крег Белами се разписа Крег Нуун за 1:1 в 44-ата минута. Белами подаде и за втория гол на своя тим. Крилото центрира от корнер в 73-ата минута, а Арон Гунарсон прати топката с глава в мрежата на Джулиън Сперони, правейки 2:1 за домакините.

Кардиф вече води в класирането на второто ниво на английския футбол с актив от 50 точки. Хъл Сити са втори с 45 точки, трети вече са Мидълзбро с 44 точки, докато „орлите" падат на четвъртата позиция с актив от 43 точки.