Лийдс спечели с 3:0 гостуването си на Астън Вила. С този двубой беше открит шестият кръг в английската Висша лига. Тимът от Бирмингам имаше нужда само от една точка за да оглави класирането. Патрик Бамфорд отбеляза втория си хетрик в кариерата и се реваншира за многото си пропуски преди почивката.

Мачът беше равностоен с много положения, но първото попадение на Патрик Бамфорд наклони везните към тима от Йоркшир. В началото играчите на Лийдс се надпреварваха да изпускат.

Постепенно момчетата на Дийн Смит изравниха играта и Джак Грийлиш можеше да вкара, но ударът му беше избит от голллинията.

Снимка 502201

След почивката "виланите" натиснаха. Грийлиш пропусна след хубава рейд и удар отблизо. Ударът му стана лесна плячка за вратаря на гостите.

И когато се очакваше домакините да поведат, гостите направиха светкавична контра в 55-ата минута. Мартинес спаси труден удар, но топката попадна в Бамфорд, който не можеше да сгреши отблизо за 0:1.

Снимка 502203

Малко по-късно Бамфорд се забърка в скандал с Тайрън Мингс. Играчът на Лийдс симулира, но след това беше хванат за фланелката от Мингс. Пол Тиърни реши да не вади картоните.

В 67-ата минута Бамфорд стреля през човек. Топката доби крива траектория и излъга Мартинес за 0:2. Седем минути по-късно героят на мача оформи своя хетрик след удар през 4 защитници за 0:3

Тези попадения свалиха гарда на домакините и в последните минути Лийдс можеше да вкара още. Гостите отправиха 22 удара към вратата на Мартинес.

Така Астън Вила остана на второ място с 12 точки и голова разлика 12:5. Евертън е начело с 13 точки. Новакът Лийдс се изкачи на трето място с 10 точки и по-добра голова разлика от тази на Ливърпул - 12:9. Тимът на Марсело Биелса загатва, че ще играе сериозна роля през този сезон.