Хъл Сити е третият отбор, който ще играе във Висшата лига от новия сезон. Във финалния плейоф за влизане в Премиършип "тигрите" победиха Бристол Сити с минималното 1:0. Гола на щастието вкара 39-годишният нападател Дийн Уиндес в 38-ата минута. Както е известно, преди тях това сториха Уест Бромич и Сток Сити.

Двубоят на "Уембли" започна при равностойна игра и на двата отбора. Постепенно обаче Хъл Сити наложи своето темпо и съумя да създаде няколко добри положения. Символичните домакини от Бристол Сити също погледнаха към вратата на Боаз Майхил, но не успяха да го затруднят с нищо.

Така се стигна до 38-ата минута, когато "тигрите" откриха резултата. След скоростна контраатака юношата на Манчестър Юнайтед Фрейзър Кембъл преодоля двама играчи отляво, центрира към непокрития на дъгата на големия пенал Дийн Уиндес, който с мощно воле матира Басо.

В края на първото полувреме зрителите станаха свидетели на неприятната контузия на защитника на Бристол Брадли Ор (на снимка вляво). При единоборство за висока топка с Ник Бармби двамата удариха силно главите си, като Ор остана да лежи на земята. Почти 10 минути медицинският екип на домакините оказваше първа помощ на бранителя, като по първоначални данни става въпрос за счупена скула.

През втората част по-дейният тим очаквано беше този на Бристол Сити. "Червено-белите" създадоха няколко отлични възможности за изравняване, но не успяха да ги оползотворят. В последните пет минути домакините бяха много близо до гол, но защитникът Майкъл Търнър бе главният виновник резултатът да се запази непроменен.

След последния съдийски сигнал близо 40-те хиляди фенове на Хъл Сити не спираха да пеят песни и да скандират имената на своите любимци. Днешният ден се превърна в исторически, тъй като това е единственият голям град в Англия, който никога не е имал представител в елита. Класирането на тима за Премиършип пък е и първото в 104-годишната история на клуба.