Хъл Сити прекъсна серията си от шест последователни загуби и победи Саутхямптън с 2:1. „Светците" имаха пълна доминация в мача, но три луди минути ги лишиха от заслужена победа.

През първото полувреме гостите имаха пълно превъзходство. Независимо, че само преди три дена те имаха тежко домакинство срещу Интер, те овладяха инициативата.

Още в 5-ата минута Къртис Дейвис фаулира Мая Йошида в наказателното поле и Чарли Остин откри от отсъдената дузпа. Остин замени Тадич като изпълнител на наказателни удари, след пропуска на сърбина от бялата точка в четвъртък.

Снимка 261183

Попадението даде още по-голяма увереност на гостите и те лишиха от всякакви шансове за гол играчите на Хъл. Още повече Абел Ернадес и Уйлям Кийн трябваше да бъдат заменени поради контузии и това обърка схемата на игра на домакините.

След почивката нищо не се промени до 60-ата минута. Само Ван Дайк уцели горната греда на вратата на домакините след изпълнение на корнер.

След час игра домакините погледнаха смело напред и първо Робърт Снодграс и после Майкъл Доусън обърнаха резултата. Снодграс получи топката на дузпата в 61-ата минута и изравни. Две минути по-късно Доусън с глава отбеляза победното попадение.

Гостите опитаха всичко за нов обрат. Чарли Остин на три пъти изпусна. В добавеното време имаше и изчистване от голлинията, късметът покри Хъл.

Хъл остана на 18-то място, но вече с 10 точки. Саутхямтън остана с 13 точки.