Отборът на Стоук Сити продължава с отличното си представяне. Два дни, след като „грънчарите" се разправиха с Манчестър Юнайтед, хората на Марк Хюз се поздравиха с нов ценен успех. „Червено-белите" постигнаха изключително драматична победа при гостуването си на Евертън с 3:4. По този начин Боян Къркич и компания събраха актив от 29 точки, чрез който се изравниха с отборите на Юнайтед и Уотфорд.

Начало на головото шоу на „Гудисън Парк" даде Джердан Шакири, който се разписа на два пъти до почивката. Евертън успя да отвърне на удара с попадение на Лукако, което съхрани интригата и за втората част. Тя стартира по фантастичен начин за „карамелите", които до 71-ата минута вече бяха сътворили пълния обрат с голове на Лукаку и Деулофеу.

Уникалната драма обаче тепърва предстоеше. Испанецът Хоселу успя да изравни в 80-ата минута, а австрийската звезда Марко Арнаутович донесе успеха за Стоук с гол от дузпа в последната секунда.

Кристъл Палас продължи яловото си представяне. След като завъртя 0:0 с Борнемут навръх „Боксинг дей", „орлите" на Алън Пардю продължиха с нулевите ремита и срещу Суонзи. Лондончани трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа, която им попречи да се доближат максимално близо до отборите от Топ 4.

Застрашените от изпадане- Нюкасъл и Астън Вила очаквано допуснаха загуби при своите визити. „Джордитата" бяха победени от директен конкурент за оставането си в елита-Уест Бромич Албиън. „Дроздовете" се поздравиха с трите точки след гол на шотландския ветеран Дарън Флетчър. Астън Вила пък се превърна в лесна плячка за Норич, губейки на „Керъл Роуд" с 0:2.