Отборът на Гленторан спечели за 23 път Купата на Северна Ирландия. Тимът от Източен Белфаст се наложи 2:1 след продължения на финала над Балимена Юнайтед. С този успех зелено-черните сложиха край на сушата от 5 години без трофей.

Последното им отличие беше отново купата на страната през 2015 година. Победното попадение беше дело на Роби Макдайд в 115-ата минута, който засече центриране на Киърън О'Конър.

Пол O'Нийл даде аванс на зелените преди почивката, но през втората част при една от малкото атаки на Балимена равенството беше възстановено от Кадеър Фрайъл.

За капитана на Гленторан Маркъс Кейн трофеят беше по-специален, защото идва седем месеца след като загуби малкото си дете Хари.

С този успех тимът си осигури място в Лига Европа и може да бъде добър жребий за някой от българските отбори.