Отборът на Фулъм продължава пропадането си в таблицата на английското първенство, след като „котиджърс" допуснаха девето поражение за сезона, губейки с 1:2 домакинството си на Суонзи.

Загубата  доближи застрашително възпитаниците Марин Йол до зоната на изпадащите, като 18-тите от Саутхямптън са само на три точки.

Пълни 90 минути за домакините изигра Димитър Бербатов, който въпреки, че даде всичко от себе си, така и не успя да спаси своите от поражение. Головете за Суонзи бяха дело на  Греъм и Де Гузман, докато  Руиз върна едно попадение в 56-ата минута.

С оглед натоварената си програма от този етап на първенството, мениджърите и на двата тима бяха направили общо 13 промени в своите титулярни състави. Мартин Йол бе променил шестима от своите възпитаници, които играха срещу Саутхемптън, докато Михаел Лаудруп бе  заложил на Дани Греъм, на който се падаше отговорната задача да замести контузения испански голмайстор на „лебедите" Мичу.

Първите минути бяха за домакините, които натиснаха сериозно своите опоненти. Още в седмата минута опасно центриране от фаул бе избито от опитния Герхард Тремел, докато минута по-късно Димитър Бербатов можеше да отбележи, но волето му не намери мрежата на „лебедите".

Изненадващо първото попадение в дубоя падна във вратата на Фулъм, след като гостите от Суонзи успяха да поведат напред в резултата, след гол на Дани Греъм. Голяма вина за това попадение има и стражът на „котиджърс" Дейвид Стокдейл, който не отрази по най-добрия начин удар на Нейтън Дайер. Отбитата топка попадна в Греъм, който с акробатичен удар даде преднина на своите.

Домакините опитаха да отговорят на предизвикателстово с удар на Руиз, но мощният му изстрел така и не затрудни Тремел. Същото се случи и няколко минути по-късно, с което интересните неща за тази първа част се изчерпаха.

Второто полувреме започна с вълнуващ момент за домакинските фенове, които станаха на крака при едно ювелирно изпълнение на Руиз, което обаче мина на сантиметри от далечната греда на вражеската врата.

Сценарият от първата част обаче се повтори за ужас на  всички във Фулъм. Отново комична грешка на Стокдейл, след която Пабло Ернандес подаде на Де Гузман и холандецът се разстреля безпомощния Стокдейл за 0:2.

Последва феноменална изява на Герхард Тремел, който се намеси решително на два пъти, отразявайки последователни изстрели  на Руиз и Бербатов.

В 56-ата минута домакините най-накрая стигнаха до попадение, след като  Брайън Руиз  успя да отбележи, прокаравайки топката зад Тремел за 1:2. „Лебедите"  имаха претенции за засада, но те не бяха уважени от главния арбитър днес Андре Маринър.

Последваха нови силни минути на немския вратар, който  предотврати гол-шедьовър на Керим Фрай. 70-ата минута бе доста  емоционална за „Крейвън Котидж", след като всички на стадиона видяха как Митко Бербатов бележи за 2:2, но също така видяха и флага на страничния рефер Мейси, който отмени попадението поради засада.

Всичко в срещата можеше да приключи в 86-ата минута, но Анхел Ранхел пропусна да отбележи нов гол за Суонзи, след като ударът му бе отразен с вещина от Стокдейл.

До края на срещата играчите на Фулъм дадоха всичко от себе си, за да достигнат до точката, но тя така и не дойде, с което  „котиджърс" записаха девета загуба в Премиър лийг.  Така Мартин Йол и компания се свлякоха до 14-ото място, само на три точки от зоната на изпадащите. Суонзи пък остава в „златната среда" с актив от 28 точки.

ФУЛЪМ-СУОНЗИ 1:2

0:1 Греъм (18'), 0:2 Де Гузман (52'), 1:2 Руиз (56')

СТАДИОН: „Крейвън Котидж"

СЪДИЯ: Андре Маринър

ФУЛЪМ: Стокдейл, Ритер, Хюз, Хангеланд, Бригс, Дежага, Сидуел, Карагунис, Фрай, Руис, Бербатов (резерви: Етридж, Родайега, Кели,Рийзе, Сенерос, Ричардсън, Беърд)

СУОНЗИ: Тремел, Ранхел, Монк, Уилямс, Тиендали, Де Гузман, Агустиен,Дайер, Ернандес, Рътлидж, Греъм (резерви: Ворм, Бартли, Бритън, Шехтер, Мур, Ки, Дейвис)