Лестър допусна загуба у дома в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. "Лисиците" бяха надиграни от Фулъм с 2:1 на "Кинг Пауър".

Така Лестър загуби важни точки в битката за челните места на класирането. Към момента тима е на 4-ата позиция с 18 точки, докато Фулъм е на 17-ата позиция с едва 7 пункта.

Двубоят днес беше доста оспорван. Първото попадение падна в 30-ата минута когато Ангиса подаде на Люкман и той с премерен удар направи резултата 0:1 в полза на Фулъм.

8 минути по-късно "котиджърс" удвоиха резултата след като получиха право да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка беше Иван Кавайеро. Домакините успяха да върнат едно попадение чак 4 минути преди края на редовното време, тогава Джейми Варди асистира на Барнс, който от близко разстояние прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, оформяйки крайното 1:2.