Евертън победи Уест Бромич  с 5:2 в откриващия мач от втория кръг на английската Висша лига. Срещата беше много оспорвана до началото на второто полувреме, но след това "карамелите" с човек повече наложиха волята си убедително.

В десета минута Грейди Диангана откри за Уест Бромич с далечен удар, който хвана в крачка Джордан Пикфорд - 0:1.

Домакините натиснаха здраво, но изравниха с известна доза късмет. Доминик Калверт-Люин отбеляза с пета пред голлинията в 32-ата минута. Нападателят беше в засада, но след разглеждане от ВАР попадението беше признато.

В 45-ата минута Хамес Родригес изведе "карамелите" напред след удар извън наказателното поле. Малко след това Киърън Гибс от Уест Бромич беше изгонен за груба игра.

На почивката и мениджърът Славен Билич беше отстранен след разправия с рефера Майк Дийн.

След подновяването на играта Матеус Перерйра изпълни блестящо пряк свободен удар и забоде топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пикфорд за 2:2.

В 54-ата минута Майкъл Кийн отново възстанови преднината на Евертън. Последваха нови две попадения на Доминик Калверт-Люин в 62-ата и 66-ата минута, с което той оформи хеттрика си.

С този успех Евертън оглави класирането с 6 точки и голова разлика 6:2. Уест Бромич е на последно място без точка и голова разлика 2:8.

От Висшата лига приканиха правителството да приеме контролираното завръщане на феновете

"Клубовете могат да наложат стриктни хигиенни правила, изисквани от здравните власти"