Отборът на Евертън постигна изключително неочакван по параметрите си успех срещу Манчестър Юнайтед, в среща от 35-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Гудисън Парк" приключи при гръмкото 4:0 за домакините.

Всички голмайстори за победителите бяха различни, като точни в тяхна полза бяха Ричарлисон, Сигурдсон, Дин и Уолкът.

Гостите бяха отборът, който трябваше да преследва по-настоятелно победата, тъй като тимът отпадна от Шампионската лига и единственият начин да играе отново в турнира на богатите е да финишира в челната четворка във Висшата лига.

Барселона окончателно се отказа от привличането на Рашфорд

Юнайтед непоколебим от исканите 150 млн. за нападателя

В момента Юнайтед е на 6-ото място в класирането с актив от 64 точки и е само на 2 пункта от целта си, но отборът трябва да не греши до края на сезона, за да може в крайна сметка да запази шансовете си да си осигури място в четворката.

В тази връзка, днешната тежка загуба никак не попадаше в плановете на амбициозния Оле Гунар Солскяер.

Снимка 417427

Източник: UEFA.com

Специалистът не можеше да разчита в този мач на Бейи и Валенсия, които са контузени. Това се отрази на сработването между отделните линии в играта на "червените дяволи", които на моменти изглеждаха тотално безидейни, спрямо хрумванията и реакциите на съперника си.

До края на първото полувреме домакините вече водеха с 2:0.

Резултатът беше открит в 13-ата минута, когато щатният голаджия на "сините" Ричарлисон даде преднина на тима си.

Снимка 419398

Източник: Twitter

Натискът на отбора продължи и след още 15 минути Гилфи Сигурдсон удвои предимството на своя състав.

Снимка 419399

През вторите 45 минути мърсисайдци не промениха ни най-малко подхода си към сблъсъка, като с мощен удар от далечна дистанция на Дин стигнаха до реализирането на ново попадение.

Домакините вдигнаха ръце, показвайки че част от футболистите на съперника са били в положение на засада, но повторенията категорично показаха, че въпросните състезатели не влияят по никакъв начин на играта, а и не възнамеряват да отиграят топката.

Снимка 419400

Крайното 4:0 бе оформено от Тио Уолкът, който осъществи скоростен пробив по левия фланг на атаката на своя отбор в 64-ата минута и прати топката покрай плонжиралия Де Хеа.

Снимка 405653

"Карамелите" са постигнали вече четири победи в последните си шест мача от всички турнири и определено отборът се намира в добра форма, докато Юнайтед има две победи и цели четири загуби за същия брой срещи и при всички положения е в доста лошо състояние за отбор с големи амбиции.

В последните шест директни мача между тези два тима статистиката показва три успеха за "червените дяволи", днешната им загуба, както и две ремита.