Евертън победи като домакин Чарлтън с 2:1 в последния двубой от днес в английската Висша лига.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол 80 минути, след което за последните 10 си вкараха общо три.

Бранителят Джулиън Лескот откри резултата в полза на "карамелите" в 81-а минута, но в продължението на мача Дарън Бент изравни и гостите решиха, че са измъкнали точката при гостуването на "Гудисън парк".

Секунди преди последния съдийски сигнал обаче Джеймс Макфадън се въползва от грешка в защитата на Чарлтън и отблизо донесе ценната победа за Евертън.

След този двубой домакините се изкачиха на шестата позиция в класирането с 54 точки, докато Чарлтън остана в "опасната "зона с 31 точки, което му отрежда 18-о място в таблицата.