Евертън записа много важна победа над Шефилд Юнайтед. "Карамелите" победиха с 1:0 като гост на "Брамал Лейн".

Така отборът на Карло Анчелоти зае 2-ото място в класирането с 29 точки, на две от градския съперник Ливърпул. Тройката се допълва от амбициозния тим на Лестър с 28 пункта. Шефилд Юнайтед пък е на последното място с едва 2 точки. "Остриетата" имат серия от загуби и едва две равенства.

В днешната среща, домакините създадоха повече опасности през първата част. В 16-ата минута, Дейвид МакГолдрик шутира от наказателното поле след добър индивидуален пробив. Той преодоля вратаря, но нацели един от защитниците, който предотврати опасността.

Манчестър Сити продължава по план с лесна победа над Нюкасъл

"Гражданите" бият с 2:0

В самия край на полувремето, Оливър Бърк пропиля обещаваща възможност за отбелязване. Той получи добро центриране в малкото наказателно поле, но стреля в близост до дясната греда.

В 58-ата минута, Оливър МакБърни проби в наказателното поле и падна след единоборство със съперников играч, но съдията прецени, че няма дузпа. Десет минути преди края, Евертън удари. Абдулай Дукур пусна къс пас към Гилфи Сигурдсон, който шутира в долния ляв ъгъл, за да направи резултата 0:1.

В следващия кръг, Шефилд гостува на Бърнли на 29 декември, а Евертън само след два дни посреща Ман Сити.

Арсенал победи Челси с 3:1