Елитният Евертън очаквано продължава в следващия етап на турнира за Купата на Англия. Селекцията на Карло Анчелоти изхвърли от надпреварата представителя на Чемпиъншип - Шефийлд Уензди след класическа победа с 3:0.

Италианският специалист беше подходил максимално сериозно към този двубой и в игра бяха неговите най-добри футболисти. Това се отрази и за попаденията в мрежата на Уилдсмит.

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 за ФА Къп

Ман Юнайтед задълбочи кризата в Ливърпул след уникално зрелище с пет гола

"Червените дяволи" са в петия кръг на ФА Къп

"Карамелите" имаха преднина от гол на почивката, след като в 29-ата минута Андре Гомеш асистира за точния изстрел на Доминик Калвърт-Люин.

След паузата Евертън вдигна оборотите на своето представяне. Същото важеше и за "кукумявките", но техни грешки в отбрана повлияха и на крайния резултат. В 59-ата минута се разписа и другият нападател на домакините - Ричарлисон.

Челси сложи край на геройствата на Лутън Таун, Ейбрахам с хеттрик за "сините" от Лондон

Победа с 3:1 за столичани

Крайното 3:0 беше реализирано от колумбийския централен защитник Йери Мина, който се оказа най-съобразителен при корнер в полза на мърсисайдци.

Евертън очаква съперника си за следващата фаза на ФА Къп, като той ще бъде някой измежду победителя от сблъсъка Уикъмб - Тотнъм.