След завръщането в Топ 6, Арсенал отново прави крачки назад във футболното си развитие. Тази вечер селекцията на Микел Артета допусна обрат и загуби с 1:2 от Евертън. "Карамелите" доста се постараха за триумфа, като в герои се превърнаха Ричарлисон и Грей. Головете им паднаха в заветните 10 минути на мача. В края на първото полувреме за "топчиите" бе открил Мартин Йодегаард. Необходимо е да отбележим, че още два голови изстрела на Ричарлисон бяха отменени поради засада. Във временното класиране Арсенал е под №7. Евертън е на 12-то място.

Астън Вила победи Лестър с 2:1 във Висшата лига

Нова победа за Джерард и Астън Вила, Лестър преклони глава на "Вила Парк"

Защитник бележи два гола за бирмингамци

Изглеждаше, че първата част от това съперничество няма да донесе множество на брой интересни мигове. Ако изключим лекия протест на домакинските фенове в 27-ата минута, които недоволстваха от политиката на клуба и дългите години без трофей. А двамата вратари така и не биваха подлагани на опасност.

Снимка 556314

Източник: EPA/БГНЕС

Всичко се промени с настъпването на 44-ата минута. Пряк свободен удар в полето на Арсенал стигна до Ричарлисон, който насочи с глава в мрежата на Аарън Рамсдейл. Радостта на бразилския национал обаче не продължи дълго, защото при повторенията се видя, че е в положение на засада спрямо последния във вражеската защита - Томаясу.

И докато "карамелите" проклинаха своя късмет, Арсенал ги шокира с попадение. Във втората минута на продължението, Киърън Тиърни осигури чудесно центриране за Мартин Йодегаард, който от въздуха разстреля безпомощния Джродан Пикфорд.

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Кристъл Палас във Висшата лига

Пременен Манчестър Юнайтед победи в дебюта на Рангник

Заложи на същия състав

В 58-ата минута втори гол на Евертън бе отменен. Дукуре по прекрасен начин изведе Ричарлисон в наказателното поле, а бразилецът стреля в близкия ъгъл и отбеляза. Положението веднага бе прегледано на запис, като се оказа, че и този път №7 е бил с милиметри в засада.

Хората са казали: "Три пъти за щастие". Тази вечна мисъл подхождаше идеално за Ричарлисон в 79-ата минута. Бразилският национал най-сетне се оказа в редовна позиция и след шут в гредата на Грей, той получи възможността за голова добавка.

Снимка 556313

В 84-ата минута Арсенал пропусна невероятна възможност. Еди Нкетия стреля с глава отблизо и нацели гредата, а след това топката рикошира в тялото му и излезе в аут.

Уулвърхямптън - Ливърпул 0:1 във Висшата лига

"Златната" резерва Дивок Ориги отново е герой за Ливърпул

Мърсисайдци с изстрадан успех при гостуването си на Уулвърхямптън

И така срещата вървеше към своя край. Майкъл Дийн даде шест минути продължение, а във втората от тях публиката на "Гудисън Парк" изпадна в делириум. При една от заветните си атаки, "карамелите" прекараха топката до Демарей Грей, който от пеналтерията, и с помощта на гредата, донесе изстрадания успех на Евертън 2:1!