Отборът на Ливърпул се класира за 1/16 финалите в турнира за Купата на Англия, след като спечели преиграването на двубоя си срещу нискоразредния Плимут с 1:0. Въпреки, че бяха гости, мърсисайдци не срещнаха никакви трудности със своя опонент. Единственото попадение в мача реализира капитанът Лукас Лейва в 17-ата минута. Малко преди края, "червените" дори си позволиха лукса да пропуснат дузпа чрез Дивок Ориги.

Грандът отправи първото си по-сериозно послание в мача след 7 минути футбол. Фелипе Коутиньо умело задържа топката, след което пусна към Стъридж. Нападателят пробва късмета си от сериозна дистанция, което в крайна сметка не му донесе нищо друго освен аут.

Снимка 273818

В 10-ата минута Коутиньо отново бе в епицентъра на интересните събития. Арнолд проби по крилото и центрира. Звездата на "червените" се пребори за позиция в наказателното поле и стреля от въздуха. Силата на удара му обаче бе доста слаба и по никакъв начин не затрудни МакКормик.

Логичното все пак се случи в 17-ата, когато капитанът на мърсисайдци тази вечер - Лукас Лейва успя да накаже домакините. Коутиньо центрира от корнер и намери по фантастичен начин своя съотборник, който я прати безпощадно с глава в мрежата на Плимут.

Отговорът на домакините дойде буквално в ответната атака, когато на Лорис Кариус се наложи да избива хубав шут на Кери, последва и меле в "червеното" наказателно поле. Хаосът обаче бързо бе превърнат в ред.

Двубоят на "Хоум Парк" продължи да е интересен и през втората част. Мърсисайдци действаха със самочувствие, разчитайки на скоростта на нападателите си, а Плимут се стремеше с дълги подавания да изненада защитата на съперника.

Снимка 273819

В 87-ата минута мърсисайдци дори си позволиха лукса да пропуснат дузпа. Алберто Морено бе грубо посечен от камерунския бранител Сонго"о и реферът Греъм Скот моментално посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Дивок Ориги. Изпълнението му обаче беше толкова слабо, че дори бе уловено от вратаря на домакините.

ПЛИМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:1

0:1 Лейва (17")

СТАДИОН: "Хоум Парк"

СЪДИЯ: Г. Скот

ПЛИМУТ: МакКормик, Брадли, Сонго"о, Пурингтън, Трелкелд, Фокс, Доналдсън, Кери, Слу, Джервис, Гарита (резерви: Доре, Сойер, Танер, Булвитс, Флетчър, Руни, Роуз)

ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Морено, Гомес, Лейва, Коутиньо, Стюърт, Ежария, Арнолд, Стъридж, Ориги, Уудбърн (резерви:Миньоле, Калван, Паулиньо, Рандал, Ойо, Уилсън, Уилямс)