Отборите на Манчестър Сити и Тотнъм не се победиха в голямото дерби на кръга от Висшата лига. Равенството 2:2 бе белязано от изключителна драма и донякъде напомни за епичния сблъсък между двата тима от Шампионската лига през изминалия сезон. "Гражданите" стигнаха до уж победен гол в 94-ата минута, когато се разписа Габриел Жезус. Намеса на ВАР обаче доказа, че миг по-рано Аймерик Лапорт е играл с ръка и по този начин раздели точките между двата тима.

Арсенал успя да измъкне победа над Бърнли, Себайос с две асистенции

Следващият мач на Арсенал е гостуване на Ливърпул.

Преди това първенците на Англия на два пъти повеждаха в резултата чрез Агуеро и Де Бройне, но Ламела и Моура винаги се оказваха на точните позиции, за да възстановяват паритета.

Едва ли имаше изненадан футболен фен, когато в началото на мача шампионите от Сити наложиха териториално превъзходство. Голът в мрежата на Тотнъм можеше да падне още в седмата минута, когато удар с глава на Рахийм Стърлинг мина над горната греда на Лорис. Прошка за лондончани обаче нямаше малко по-късно...

Снимка 439051

Източник: EPA/БГНЕС

В 20-ата минута Кевин Де Бройне демонстрира фантастичен поглед върху играта, центрирайки право за тичащия към далечната греда Стърлинг. Английският национал отигра ситуацията с глава и насочи топката в незащитения от стража на съперника ъгъл.

Отговорът на Тотнъм бе подобаващ и паритетът беше възстановен след само още 180 секунди футбол. Ндомбеле комбинира с Ерик Ламела, който проби през центъра. Последва негов много добре насочен изстрел в долния ляв ъгъл на Едерсон. Бразилецът нямаше време за адекватна реакция и радостта беше за столичани.

Последваха мигове, през които играта на Сити изпадна в лека криза. На терена обаче "гражданите" имаха един прекрасен Кевин Де Бройне, който с втори пас за милиони спомогна за нов гол на манчестърци. Белгиецът пласира своето подаване между Лорис и централните бранители на Тотнъм. Всички те бяха изпреварени от Агуеро, за който не беше никаква трудност да вкара за 2:1.

Снимка 439050

До почивката селекцията на Гуардиола можеше да си набави и още по-комфортна преднина, но Илкай Гюндоган не намери очертанията на вратата въпреки, че беше напълно непокрит, при нов съвършен опит за асистенция на Де Бройне.

След паузата Сити отново натисна газта на своите атаки. В рамките на около две минути, Юго Лорис трябваше да отразява изстрели на Зинченко, Де Бройне и Кейн.

Ливърпул спечели гостуването си на Саутхямптън с 2:1

Грешка на Адриан принуди Ливърпул да трепери срещу Саутхямптън, победата все пак беше за мърсисайдци

Селекцията на Юрген Клоп триумфира с 2:1 на "Сейнт Мери"

След тази серия от пропуски на шампионите се стигна до 56-ата минута, когато Лукас Моура, който тъкмо се появи в игра на мястото на Уинкс, засече с глава центриране от корнер на Ламела и донякъде изненадващо направи 2:2.

Снимка 439054

Случилото се амбицира още повече "гражданите", които удвоиха усилията си в атака. В 60-ата минута, след страховито меле, гредата удари Бернардо Силва, а пък Лорис парира опита за добавка на Николас Отаменди.

Пет минути след това Пеп Гуардиола замени Серхио Агуеро с Габриел Жезус. Аржентинецът се вбеси на това решение на мениджъра и двамата размениха остри реплики край тъчлинията.

Снимка 439053

В 66-ата минута аржентинският централен защитник отново бе в епицентъра на събитията, след като беше съборен в полето на Тотнъм. Реферът Андре Маринър не се оказа много заинтересован и подмина спорната ситуация.

Голямата драма бе запазена за 94-ата минута на мача. "Етихад" избухна в дива радост, след като центриране от корнер доведе до меле в полето на Тотнъм. Най-съобразителен се оказа Габриел Жезус, който сякаш беше вкарал за победата с 3:2. Дивата еуфория дори доведе до сдобряване между скараните по-рано през мача Гуардиола и Агуеро. По подобие и на епичния им мач от Шампионската лига през изминалия сезон, ВАР пак спаси лондончани, след като на повторенията ясно се видя, че при гореспоменатия карамбол, с ръка играе Аймерик Лапорт.

Снимка 439052

В следващия кръг на Ман Сити предстои гостуване на Борнемут. Тотнъм ще иска да се върне на победния път с домакинство на Нюкасъл.