Шампионът на Англия - Лестър се подигра със звездната селекция на Хосеп Гуардиола, в предварително определяния за "дерби" сблъсък от 15-ия кръг на английската Висша лига.

Манчестър Сити записа истински катастрофална загуба на "Кинг Пауър Стейдиъм", като бе съсипан с грандиозното 2:4!

"Лисиците" направиха на пух и прах мита за непобедимите "граждани", които в началото на сезона дори приемаха залози, че няма да запишат нито едно поражение в пасива си в елита на страната.

Джейми Варди пък показа на всички, които се чудеха как така се прави филм за него в Щатите, че не е случаен и експлозията му по терените на Острова от миналия сезон не е еднократно явление.

Снимка 267488

Застрашените от изпадане от Премиършип домакини попиляха отбраната на съперника си, като до 20-ата минута водеха с 3:0!

Само след 5 минути игра, резултатът вече бе набъбнал до немислимото 2:0, след голове на Варди и Кинг.

Раниери не отдръпна по италиански състава си назад, а дори напротив - не спираше да сочи вратата на опонента на своите възпитаници и резултатът от това не закъсня, като отново Варди бе точен за 3:0 в 20-ата минута, пред невярващия поглед на Хосеп Гуардиола.

Снимка 267489

Урокът на Клаудио продължи и през вторите 45 минути, като на два пъти сантиметри лишаваха домакините от ново попадение във вратата на съперника, но в 78-ата минута то стана факт.

Голмайстор? Варди, разбира се!

Попадението на Коларов 8 минути преди края и това на Нолито в заключителните мигове от двубоя, по никакъв начин не навредиха на самочувствието на "лисиците", като най-много биха могли да лишат стража им от едно допълнително парче пица, по време на празненствата след мача...

Снимка 267490

Така Сити ще позачака за връщане в Топ 3 на подреждането, а няма да е съвсем изненадващо, ако след двубоя Арсен Венгер пренасочи пратката си с кашони вино и уиски, предназначена за Лудогорец, към щаба на шампионите, но на Англия.

За Лестър успехът бе едва под номер 4 за сезона, но със сигурност ще подейства като импулс за остатъка от кампанията.

Феновете на златните медалисти от миналия сезон? Те със сигурност няма да забравят вечерта, в която "гражданите" станаха жертва на това, с което съперниците им превзеха Лигата преди няколко месеца - несломимия дух на един истински колектив!