Отборът на Челси завърши 0:0 с Блекбърн като домакин в среща от шестия кръг на Висшата лига на Англия.

Сините от Лондон играха без Франк Лампард и Дидие Дрогба, което се оказа решаващо за безрезултатното нападение на домакините. Челси все пак вкара едно попадение, чрез Калу в 57-ата минута, но то бе отменено поради засада.

Играта на двата отбора не впечатли с нищо. Запомни се само един неприятен момент в последните минути, когато нападателят на Челси Андрий Шевченко изрита неволно в главата, хвърлилият се в краката му защитник Самба.

Около десет минути продължиха спасителните действия за изгубилия съзнание играч на Блекбърн, който не успя да продължи и бе заменен от Андре Ойер.

След срещата ексцентричният наставник на Челси Жозе Мауриньо изрази недоволството си от съдията, който отмени попадението на сините.

"Казах на съдията, че утре ще чакам да ми се обади по телефона и да мисе извини за грешката си. Играхме без Дидие (Дрогба), Клаудио (Писаро) и Франк (Лампрд), а аз нямах други офанзивни играчи на пейката. Радвам се, че успяхме да вкараме гол, но съдията ни отне трите точки", завърши Мауриньо.