Отборът на Челси постигна очакван успех над Мидълзбро с 0:2, в осминафинален мач за ФА Къп. Така лондончани стигнаха до чакания от всички четвъртфинален двубой с Манчестър Юнайтед.

Като цяло „сините" изиграха пестеливо 90-те минути срещу Боро, но със силна игра през втората част се добраха до успеха с 0:2. Попаденията за успеха бяха дело на Рамиреш и Виктор Моузес.

Любопитен факте бе, че Рафа Бенитес постигна първа победа в кариерата си на „Ривърсайд", тъй като при престоя си в Ливърпул, не успя да триумфира на митичния стадион и при петте си възможности.

Първата по-сериозна ситуация в мача дойде в 12-ата минута, когато бразилският халф Оскар бе близо до попадение. Кариоката получи добро подаване от Моузес, но ударът му бе спасе подобаващо от вратаря Джейсън Стийл. Представителите от „Чемпиъншип" действаха умело в отбрана и се справяха с всички опасности пред вратата им. Момчетата на Тони Моубри разчитаха предимно на контраатака.

До края на полувремето момчетата на Рафа Бенитес така и не демонстрираха, че именно те са отбора представител на Висшата лига, играейки бледо и без сериозно голово положение. Най-деен в „синьо" бе Виктор Моузес, който не спираше да тормози домакинската отбрана по крилото.

Нещата за лондончани се промениха в положителен аспект, веднага след подновяването на играта. Челси стигна до така чаканото попадение в 51-ата минута, като негов автор бе бразилецът Рамирес. Той получи топката от Бенаюн и с удар от границата на наказателното поле препарира Стийл за 0:1

Интригата в двубоя приключи в 73-ата минута, когато гостите се добраха и до второ попадение. Брилянтно двойно подаване между Оскар и Азар изведе белгиеца сам срещу вратаря. Крилото не подходи егоистично и подаде на непокрития Моузес, който оформи за крайното 0:2.

Така отборът на Челси се добра до четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Англия, където техен съперник ще бъде Манчестър Юнайтед.

МИДЪЛЗБРО-ЧЕЛСИ  0:2

0:1 Рамиреш (51'), 0:2 Моузес (73')

СТАДИОН: „Ривърсайд"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

МИДЪЛЗБРО: Стийл, Бикеъ, Уилямс, Макманъс, Френд, Карйол, Лийдбитър, Байли, Харун, МакДоналд, Мейн (Льойтуилър, Земаа, Емнес, Ледесма, Хайнс, Милър, Смолууд)

ЧЕЛСИ: Чех, Ферейра, Тери, Бъртранд, Рамиреш, Ейк, Койзес, Оскар, Бенаюн, Торес (резерви: Търнбоул, Коул, Луис, Лампард, Азар, Марин, Ба)