Челси постигна очаквана победа срещу Саутхемптън в полуфиналния двубой между двата тима за ФА Къп. Битката на стадион "Уембли" приключи при резултат 2:0 в полза на "сините".

Точни в тяхна полза бяха Оливие Жиру и Алваро Мората.

Снимка 352139

Тази надпревара на практика е единствения шанс за лондончани да спечелят нещо през настоящия сезон. "Сините" загубиха с 1:2 финала от Арсенал миналия сезон, така че Антонио Конте има да се доказва в турнира.

Челси бе днес без Маркос Алонсо, който изтърпя втория от трите си мача наказание. Твърдо аут за срещата беше и Давид Луис.

Снимка 352140

След нулево първо полувреме, резултатът на "Уембли" беше открит още в първите секунди на втората част.

Тогава Еден Азар асистира на Оливие Жиру за поредното му попадение с екипа на отбора.

Осем минути преди последния сигнал Аспиликуета се отчете с голов пас към Мората, който оформи оказалото се и крайно 2:0.

Повече от любопитно за отбелязване бе и това, че Мората се бе появил в игра около минута и половина преди да се разпише във вратата на съперника.

След загубата с 1:3 от Саутхемптън през октомври 2015 г. Челси е в серия от вече шест поредни победи над "светците" във всички турнири. Това се случва за първи път в историята на клуба.

Снимка 352141

Оливие Жиру пък е изработил 22 гола в 26 мача за ФА Къп (15 гола и 7 асистенции), повече от всеки друг играч след дебюта си в Англия през 2013 г.