Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 42,332

Пълно превъзходство на Челси след почивката.

90′

Страхотен удар на Рамзи. Топката мина на сантиметри над гредата на Челси.
Три минути добавено време.

88′

Арсенал почти не минава центъра. Така няма как да бъде отбелязан изравнителен гол.

87′

Алонсо остави топката в игра отляво до корнера. Той подаде на Жиру, който стреля под гредата. Чех спаси вратата на Арсенал.

85′

Азар технично се измъкна отляво. Чех спаси с крак. Пропуск за Челси.

80′

ГОООЛ! Маркос Алонсо засече топката по земя и тя диагонално влезе във вратата на Чех. Азар слезе почти до аутлинията отляво и подаде успоредно.
Челси отново е напред в резултата.

78′

Пропуск! Канте стреля с глава над вратата на Чех. Педро центрира хубаво отляво.

77′

Картон за Мустафи за разправия.

76′

Кепа не успя да овладее топката след удар на Рамзи. Лаказет изрита вратаря, който се хвърли.

75′

Жиру замени Мората. И Сари приключи със смените.

74′

Лаказет сменя Иоби. Последна промяна в Арсенал.

73′

Давид Луиш стреля над стената. Чех се хвърли и изби до дясната си греда.

72′

Фаул за Челси. Торейра свали Ковачич, който получил пас с пета от Азар нахлуваше.

70′

Играчите на Арсенал вече се бранят около малкото си поле. Монреал чисти няколко пъти с глава.

68′

Йозил излиза бавно, освиркван от феновете на Челси. Германецът е недоволен от смяната. В игра влиза Аарън Рамзи.

67′

Бейерин изчисти в малкото поле след остро центриране на Азар.

65′

Играчите на Челси подлагат съперника си на страхотен натиск. Арсенал трудно може да издържи дълго така.

63′

Чех спаси удар на Жоржиньо. Топката рикошира, но не промени много посоката си.

62′

Алваро Мората се оказа в засада след пас на Жоржиньо. Чех спаси удара на испанеца.

60′

Еден Азар сменя Уилиан.

60′

Матео Ковачич зае мястото на Рос Баркли.

58′

Аубемаянг вкара топката във вратата на Челси, но се оказа в засада.

57′

Чех се разтегна надясно и спаси удар по земя на Рос Баркли, който се освободи отдясно.

52′

Сократис блокира удар на Канте отблизо. Торейра сгреши и можеше да подари гол на Челси.

51′

Монреал не можа да шутира отляво близо до малкото поле. Аубамеянг попречи на съотборника си.

48′

Педро опита да прехвърли Чех. Топката мина над вратата.

47′

Аубемаянг слезе отляво. Йозил за малко не засече топката пред вратата.

45′

Торейра сменя Гранит Чака.

45′

Започна второто полувреме. Дано шоуто продължи!

Снимка 373871

45+2′

Четириголово шоу. Игрчите на Арсенал се спукаха да пропускат.

45+1′

Пропуск! Иуоби засече топката на пет метра пред малкото поле. Отново високо над гредата.

45′

Арсенал е много по-активният отбор. Играчите на Челси чистят и чакат почивката.
Две минути добавено време.

44′

Пропуск! Аубемаянг засече топката след подаване по земя отляво. Топката мина до близката греда.

41′

ГОООЛ! Иоуби от границата на малкото поле разстреля Кепа под гредата. Мхитарян подаде успоредно на вратата отдясно.

Снимка 373873

37′

ГООООЛ! Мхитарян стреля фронтално в десния ъгъл на Кепа. Монрела отне от Уилииан в средата. Иуоби напредна отляво и върна към Мхитарян, който беше безпощаден.

35′

Играчите на Челси залагат на много подавания. Владението на топката е 58% на 42%.

33′

Уилиан догони топка до аутлинията и подаде назад. Ударът на Канте беше блокиран.

31′

Пропуск! Йозил стреля от границата на наказателното поле. Топката беше блокирана. Претенции за игра с ръка на Аспиликуета.
При продължението Мхитарян се озова сам пред малкото поле и стреля над гредата.

20′

ГОООЛ! Алваро Мората получи дълго подаване от Аспиликуета. Испанецът върза на възел Мустафи и стреля през краката на защитника, което покри видимостта на Чех.

Снимка 373863

19′

Пропуск! Аубемаянг от границата на малкото поле стреля над гредата. Бейерин напредна до аутлиният и върна назад.

17′

Аубемаянг надбяга защитата отдясно. Кепа с лекота спаси удара от малък ъгъл.

14′

Чех излезе напред и изпревари Педро.

13′

Рос Баркли стреля фалцово на сантиметри над гредата. Канте върна топката назд.
Пълно превъзходство за Челси в началото на мача.

9′

ГООООЛ! Маркос Алонсо надбяга защитата отляво и подаде успоредно на Педро, който беше сам и стреля по земя в левия ъгъл на вратата на Чех.

Снимка 373861

8′

Йозил засече прострелна топка отляво. Топката премина покрай далечната греда на Кепа.

5′

Баркли за малко да бъде изведен от Жоржиньо зад защитата. Англичанинът не можа да овладее топката.

2′

Арсенал започва с много висока преса. Играчите на Челси трудно изнасят топката, но разиграват спокойно.

Снимка 373860

1′

Страхотна атмосфера на "Стамфорд Бридж".

Андреас Критенсен Дани Улебек

Вторият кръг на английската Висша лига също предлага изключително дерби. Един срещу друг ще се изправят градските съперници Челси и Арсенал.

Драма няма, Еден Азар остава в Челси

Драма няма, Азар остава в Челси

Сари потвърди информацията

Задачата за "артилеристите" на Унай Емери обаче не изглежда никак лека. Отборът е в серия от 6 поредни мача без успех на "Стамфорд Бридж" в първенството (5 загуби и 1 равенство). Освен това Арсенал не отбеляза гол в четири от последните си пет гостувания на Челси. Все пак в статистиката има и нещо положително, като в 162 мача между тези съперници в Премиър лийг, "топчиите" имат 62 победи, срещу 51 за Челси и 49 равенства.

Челси задържа Вилиан с по-висока заплата и договор до 2022 година

Лондончани предлагат нов контракт на бразилската си звезда

Челси започна сезона повече от добре под ръководството на новия си наставник Маурицио Сари. "Сините" надиграха Хъдърсфийлд с 3:0 като гост и демонстрираха доста добра игра.

Домакините довечера няма да могат да разчитат на Сеск Фабрегас, който получи контузия в коляното. Очаква се в стартовия състав да се завърне Еден Азар на мястото на Педро Родригес.

Емери: Арсенал има нужда от още време

"Доволен съм, че играчите ми се бореха срещу Сити"

В Арсенал положението е доста по-лошо, като проблемите са основно в защита, където заради травми ще липсват Сеад Коласинац, Начо Монреал, Лоран Кошчелни и Ейнсли Мейтланд-Найлс. Най-вероятно Стефан Лихтщайнер ще започне на десния фланг на отбраната, а Ектор Белерин ще бъде пратен отляво. Двойката в центъра на защитата пък отново ще е съставена от Сократис и Шкодран Мустафи. Дебют в средата на терена пък се очаква да направи новото попълнение Лукас Торейра.