Челси записа трудна победа в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. "Сините" се наложиха с 1:0 като гост на Фулъм.

По този начин тимът на Франк Лампард заема 7-ото място с 29 точки.

Лондончани редуват силни и слаби игри, които ги свалиха от челните места на подреждането. Бъдещето на мениджъра пък бе поставено на карта, а за мястото му вече се спрягат именити специалисти.

В днешната среща, "сините" доминираха, но дълго търсеха попадението. В 25-ата минута Мейсън Моунт пое топката в наказателното поле и нанесе удар право в напречната греда.

Милан е все по-близо до защитник на Челси

"Росонерите" искат Фикайо Томори под наем

Минута преди края на полувремето, Фулъм остана с човек по-малко след като Антони Робинсън получи червен картон.

В 66-ата минута, Тами Ейбрахам опита да превърне центриране в гол, но обещаващият му удар с глава от точката на дузпата, прицелен в средата на вратата, беше отразен от Алфонс Ареола.

В 78-ата минута Челси най-после стигна до попадение. Мейсън Моунт стигна до отскочила топка в наказателното поле и стреля право в целта, в дясната страна на вратата за 0:1.

19-ият кръг в Англия започва с 5 интересни мача

Уулвърхямптън и Уест Бромич откриват програмата

В добавеното време, Тимо Вернер проби в наказателното поле, но не се стигна до нищо, след като ударът му прелетя много далече от десния страничен стълб.

Така след този мач Челси е на 7-ото място, а Фулъм е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция.