Отборът на Челси сложи край на серията от загуби и спечели много ценен шампионатен успех над Стоук Сити с 3:0. По този начин, селекцията на Жозе Моуриньо се възкачи до първото място в Премиър лийг, събирайки актив от 72 точки. Царуването им може да продължи по-малко от 24 часа, ако утре устремилият се към титлата Ливърпул се справи срещу коравия  Уест Хям.

Попаденията за „сините" отново не дойдоха от нападатели. Първо Мохамед Салах откри, Фран Лампард с глава направи 2:0, а класиката бе фиксирана след красив гол на Вилиян.

Така Челси набра и нужното самочувствие преди изключително важния мач-реванш срещу ПСЖ в Шампионската лига. Припомняме, че британският тим претърпя много неприятна загуба с 1:3, която поставя под сериозна въпросителна продължаването им на полуфиналите.

Селекцията на Жозе Моуриньо излизаше за задължителни три точки, които щяха да оставят лондончани в играта за титлата в английскто първенство. „Сините" влизаха в днешния двубой от серия с две последователни загуби, които сериозно разклатиха увереността в лагера на Франк Лампард и компания.

С оглед важния реванш срещу ПСЖ в Шампионската лига, Моу бе направи няколко интересни рокади в своя състав. Сред резервите оставаха Давид Луис, Оскар и Еден Азар, докато своя първи мач като титуляр записваше египтянинът Мохамед Салах.

Гостите от Стоук излизаха освободени от бремето на борбата за оцеляване. „Грънчарите" бяха събрали солиден точков актив след серия от победи, който им даваше и нужното самочувствие срещу многомилионния им лондонски опонент.  Техните надежди за попадение на „Стамфорд Бридж" бяха свързани с Марко Арнаутович и Питър Крауч.

Първата опасност в мача дойде след осем минути игра. Одемвинги сбърка при изнасянето на топката и Челси организира бърза атака, при която Фернандо Торес стреля опасно покрай дясната греда на Бегович.

Нигерийският нападател на Стоук показа и креативни умения само след няколко минути, след като отправи далечен изстрел, който обаче бе спасен с вещина от Петър Чех. Челси бе много близо до гола в 23-ата минута, когато белгиецът Ерик Питерс действа ужасяващо, подарявайки топката на Фернандо Торес. Асмир Бегович обаче следеше внимателно ситуацията и мигновено се хвърли в краката на „Ел Ниньо".

„Деветката" на домакините се опита да си изпроси дузпа след половин час игра, падайки доста театрално след съприкосновения с Райън Шоукрос.  Реферът Лий Пробърт обаче не се хвана на номера му и остави играта да продължи.

Секунди след тази ситуация, момчетата на Моуриньо най-накрая успяха да поведат. Неманя Матич пусна отличен пас в наказателното поле към непокрития Мохамед Салах, който почти от точката на дузпата отбеляза красиво попадение за 1:0. Любопитното бе, че египтянинът вкара още при първия си мач като титуляр за лондончани.

Десет минути след това,Бранислав Иванович също се оказа в прегръдките на своите съотборници, но голът му бе правилно отменен поради засада.

Лондончани довършиха започнатото и през втората част, когато след нови две попадения си подсигуриха трите точки в днешната среща. В 61-ата минута Фран Лампард пропусна една от малкото си дузпи през своята кариера, но веднага се поправи при добавката, когато с глава направи 2:0.

Епилога на всичко бе страхотното попадение на Вилиян в 72-ата минута. Бразилецът показа техника от много висока класа и след премерен изстрел в левия ъгъл на Бегович, фиксира крайното 3:0 за Челси.

ЧЕЛСИ-СТОУК СИТИ 3:0

1:0 Салах (31'), 2:0 Лампард (61'), 3:0 Вилиян (72')

СТАДИОН: „Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Лий Пробърт

ЧЕЛСИ: Петър Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Лампард, Матич, Салах, Шурле, Вилиян, Торес (резерви: Шварцер, Коул, Луис, Оскар, Азар, Ба, Калаш)

СТОУК СИТИ: Бегович, Камерън, Уилсън, Поукрос, Питерс, Паласиос, Нзонзи, Уилън, Одемвинге, Крауч, Арнаутович (резерви: Сьоренсен, Муниеса, Адам, Уолтърс, Гуидети, Етерингтън, Уилкинсън)