Челси продължава с победната си серия във Висшата лига. „Сините“ се наложиха над Бърнли с 3:0 на „Стамфорд Бридж“ в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Това е трети пореден успех за тима на Антонио Конте, което му отрежда лидерската позиция.

Гостите пристигнаха в Лондон с високо самочувствие след като в миналия кръг победиха Ливърпул с 2:0. Все пак „сините“ бяха доста по-класни на терена и заслужено ликуваха с трите точки.

Домакините бързо поведоха в резултата. В 9-ата минута Диего Коща намери отлично Еден Азар, който проби и премина защитата на „виненочервените“, за да прониже вратата им за 1:0. Челси владееше инициативата и закономерно стигна до нов гол. Малко преди почивката Коща пусна към Вилиан, който с далечен удар направи 2:0.

През втората част испанският нападател на домакините се отличи с няколко пропуска. Коща бе заменен десет минути преди края на мача като на негово място се появи Миши Батчуай.

В самия край на мача Виктор Моузес се отблагодари по най-добрия начин за шансовете, които получава от новият мениджър Конте. Влезлият като смяна на Азар – Педро изведе майсторски Моузес, който с премерен удар направи резултата класически.