Шампионът на Англия Челси успя да измъкне победата при гостуването си на Евертън и по този начин се задържа близо до водача във временното класиране Манчестър Юнайтед в борбата за титлата. Момчетата на Жозе Мауриньо, които излязоха на "Гудисън Парк" без капитана си Джон Тери, изиграха лошо първо полувреме, в което бяха категорично надиграни от домакините.

В 37-ата минута холандският бранител на гостите Халид Буларуз, който започна като титуляр в съставана на "сините от Лондон" за пръв път от октомври, събори в наказателното поле нападателя на "карамелите" Виктор Аничебе и реферът Марк Холси без колебание посочи бялата точка. Микел Артета не трепна и прати Иларио в обратния ъгъл, откривайки резултата в полза на Евертън.

През втората част Челси излезе преобразен. Гостите буквално натикаха домакините в тяхната половина и изравнителното попадение не закъсня - В 49-ата минута Михаел Балак изпълни перфектно пряк свободен удар и изравни. Само шест минути по-късно резервата Саломон Калу удари гредата отблизо, пропускайки да даде преднина на Челси.

В 64-ата минута обаче Джоузеф Йобо отново изведе Евертън напред в резултата с първия си гол за сезона, засичайки с глава центриране от корнер.

Гостите отново вдигнаха оборотите и в 81-ата минута Франк Лампард с яростен шут от левия ъгъл на наказателното поле отново изравни. Това бе негов 77-ми гол с екипа на Челси.

След изравнителния гол пред вратата на Тим Хауърд буквално завря и закипя. В 86-ата минута Дидие Дрогба нацели гредата на домакините за втори път в двубоя след хубав удар отблизо със завъртане. Само минута по-късно обаче котдивоарецът донесе победата за шампионите с фантастичен удар от 35-40 метра, матирайки вратаря на Евертън Хауърд с класически падащ лист.

Тотнъм записа първа победа като гост за сезона, след като надви Манчестър Сити с 2:1. Досега "шпорите" имаха едва 3 ремита в 8 мача на чужд терен. Димитър Бербатов игра цял мач за гостите, като на 4 пъти стреля опасно, но нямаше късмет да се разпише. Дейвънпорт и Хъдълстоун дадоха аванс на Тотнъм до 24-ата минута, а Бартън намали в 64-ата минута.

В същото време тимът на Уест Хям успя да изненада гостуващия Манчестър Юнайтед и се наложи с минималното 1:0, като записа първа победа над „червените дяволи" на своя „Ъптън Парк" от 1992 година насам. Това бе и първи успех за мениджъра на домакините над тима на сър Алекс Фъргюсън в 16-тия му опит.

Единственото попадение за „чуковете" бе дело на Рио-Кокър, който с удара си в 75-та минута донесе ценният успех за тима си, въпреки по-организираната игра на гостите и пропуските на младата звезда „Уейн Рууни".

С изгубените от Юнайтед 3 точки днес интригата във Висшата лига се завърна с пълна сила, тъй като разликата между двата основни конкурента за титлата Челси и Манчестър се стопи само на 2 точки.