Английският шампион Манчестър Сити победи европейския първенец Челси като гост с 1:0 в дербито на шестия кръг от Висшата лига.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола спечелиха сблъсъка с един от основните си конкуренти за титлата тази година с гол на Габриел Жезус малко след почивката, но надиграха категорично "сините".

Огромни бонуси за футболистите на Англия

Заради стигането на финал на ЕВРО 2020

Възпитаниците на Томас Тухел не можаха да отправят нито един точен изстрел през целия мач и инкасираха първата си загуба през сезона, за да останат с 13 точки. Толкова вече имат и "гражданите", както и лидерът в класирането Ливърпул, като трите отбора са разделяни само от голова разлика, но мърсисайдци са с мач по-малко.

Снимка 547824

Източник: EPA/БГНЕС

Днешният в Лондон започна с възможност за гостите, след като Габриел Жезус центрира остро към наказателното поле, където обаче Сесар Аспиликуета се намеси решително.

Челси отговори с подобен ход малко по-късно. Тимо Вернер проби и опита успоредно на голлинията пас към Ромелу Лукаку, който обаче се размина на сантиметри.

В средата на първата част Томас Тухел трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Рийс Джеймс се контузи и бе заменен от Тиаго Силва.

Снимка 547822

До почивката последваха изстрели на Родри и Габриел Жезус, но без резултат, така че първото полувреме приключи без Челси да нанесе нито един точен удар към Едерсон.

Манчестър Сити победи Уикъмб с 6:1 за Купа на лигата

Манчестър Сити се позабавлява срещу Уикъмб, Ливърпул с рутинна победа

Мърсисайдци биха с 3:0

Второто полувреме започна с неуспешен опит на Джак Грийлиш, след което "гражданите" откриха резултата. Те сториха това в 53-ата минута с доза късмет, но пък заслужено.

Жезус овладя добре в наказателното поле и стреля със завъртане, топката рикошира в играч на Челси и спря в мрежата - 1:0 за домакините.

В 61-ата минута Сити бе много близо до втори гол, след отличен авантаж на съдията и прострелно центриране. Вратарят Менди не можа да овладее и последва удар към опразнената врата, но там на голлинията изчисти появилият се като резерва Тиаго Силва.

Снимка 547821

В 70-ата минута Матео Ковачич стреля, ала Рубен Диаш блокира отлично, докато в 80-ата Аймерик Лапорт пропусна да удвои резултата в полза на гостите.

Челси и Тотнъм с инфарктни победи за Купата на Англия

Вижте всички резултати в турнира Карабао Къп

Те обаче взеха своето и вече очакват следващия си голям мач, който е във вторник срещу ПСЖ в Шампионската лига.

В сряда на Челси предстои не по-лек сблъсък в същия турнир, срещу италианския Ювентус в Торино.