Челси триумфира в дербито на 24-ия кръг на Висшата лига. „Сините" победиха Манчестър Сити с 1:0 на „Етихад". Така възпитаниците на Жозе Моуриньо се изравниха по точки с „гражданите", но останаха на 3-ата позиция. Лондончани изнесоха истински футболен рецитал на играчите на Мануел Пелегрини, надигравайки ги категорично.

Мениджърът на Сити бе заложил на Негредо и Джеко в нападение, докато „сините" имаха един чист нападател в лицето на Самуел Ето'о. В крайна сметка единственото попадение в „Дербито на богатите" бе отбелязано от защитника Бранислав Иванович.

Срещата започна с много високо темпо. Първото опасно положение бе за Манчестър Сити, след като Яя Туре остана непокрит на много добра позиция, но пропусна да засече. В 18-ата минута топката мина успоредно на голлинията на вратата, пазена от Чех, но „гражданите" се успяха да се възползват от шанса.

В 32-ата минута при една вихрена атака на Челси, Рамиреш стреля, топката се отби в защитник на Сити и попадна в Бранислав Иванович, който шутира мощно от границата на наказателното поле, пронизвайки вратата на Харт в долния десен ъгъл. Сити отговори на гола с два пропуска, сътворени от Навас и Джеко.

Минута преди края на полувремето, Еден Азар намери майсторски Самуел Ето'о, който с удар от движение нацели гредата.В 53-ата минута Челси отново се размина с втори гол. Неманя Матич овладя и стреля отдалеч, но топката мина близо до вратата. Домакините опитаха да вземат инициативата, но „сините" успяха да ги неутрализират успешно.

В 75-ата минута Давид Силва пробва добър изстрел, но топката мина в ляво от врата. Десет минути преди края на мача Жозе Моуриньо пробва интересна постройка в схемета, изваждайки Ето'о и вкарвайки Оскар.

Така на върха на атаката се оказа Еден Азар. В добавеното време обаче белгиецът бе сменен от тарана Демба Ба.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 Иванович 32'

МАН СИТИ: Харт, Компани, Демикелис, Сабалета, Коларов, Настасич, Силва, Туре, Навас, Негредо (57 - Йоветич), Джеко

ЧЕЛСИ: Чех, Тери, Кейхил, Иванович, Луис, Аспиликуета, Вилян (90 - Микел), Рамиреш, Матич, Азар (93 - Ба), Ето'о (82 - Оскар)