Новият мениджър на Челси - Томас Тухел, стартира кариерата си в английската Висша лига с равенство. Тази вечер германецът дебютира с 0:0 срещу коравия тим на Уулвърхямптън. Тухел, който едва от вчера води "сините", заложи на схема 4-2-3-1, оставяйки на скамейката играчи като Пулишич, Вернер и Мейсън Маунт.

Арсенал се наложи над Саутхемптън с 3:1

Арсенал с пълен обрат срещу Саутхемптън

"Артилеристите" са на 8-ата позиция

Рокадите му обаче не доведоха до триумф над "вълците" и по този начин лондончани остават на осмо място във временното класиране с актив от 30 пункта.

Снимка 515899

Източник: EPA/БГНЕС

Още в 15-ата минута Кай Хаверц, който влезе в ролята на плеймейкър днес, направи силен рейд, завършил със слаб шут в обсега на Патрисио. Малко по-късно, португалецът беше поставен на изпитание и след опасно насочване с глава на Антонио Рюдигер.

Уулвс също бяха агресивни в атака, като само няколко сантиметра разделиха белгиеца Дендонкер от това да намери мрежата на Менди.

Снимка 515900

Гостите съжаляваха горчиво, че не повеждат в резултата с настъпването на 72-ата минута. Тогава Педро Нето демонстрира върховна техника, но прати коженото кълбо единствено в напречната греда.

Манчестър Сити разгроми УБА с 5:0

Манчестър Сити отново на върха след разгром над УБА

"Гражданите" не оставиха шанс на "дроздовете"

До края Челси натисна, но дебютът на Тухел не се превърна в успешен заради пропилените положения от Тами Ейбрахам и Матео Ковачич.

В друг двубой, игран по същото време, Бърнли продължи с изненадите. Този път момчетата на Шон Дайш надиграха летящия високо през тази кампания тим на Астън Вила с 3:2.

ЧЕЛСИ - УУЛВЪРХЯМПТЪН 0:0