Отборът на Челси стартира успешно новия сезон в Премиър лийг. Бронзовите медалисти от последната кампания взеха гостуването си на Евертън с 1:0. Единственото попадение за лондончани отбеляза Жоржиньо дълбоко в добавеното време на първата част.

Тотнъм - Саутхамптън 4:1 в мач от Висшата лига

Тотнъм с подобаващ старт на сезона в Премиър лийг

"Шпорите" разбиха Саутхамптън с 4:1

Двубоят стартира с равностоен футбол, но и тежка контузия. Бен Годфри от Евертън опита да поправи своя грешка и обърна глезен, поради което Франк Ламапрд трябваше да го замени още в 18-ата минута с Мейсън Холгейт.

През следващите мигове двата тима размениха по едно сравнително опасно положение. Първо изстрел от средна дистанция на Мейсън Маунт не затрудни кой знае колко Джордан Пикфорд, а малко след това Едуард Менди трябваше да демонстрира класа при удар отблизо с глава на Джеймс Траковски.

В даденото от съдията продължение, Абдулай Доукуре фаулира футболист на Челси в наказателното поле и реферът Крейг Поусън уверено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Жоржиньо, отбелязал за 0:1.

Нюкасъл - Нотингам 2:0 в мач от Висшата лига

Нюкасъл даде заявка за един далеч по-успешен сезон

"Джордитата" посрещнаха Нотингам в Премиър лийг с победа 2:0

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до добра възможност да изравнят. Грей бе изведен зад защитата, но Тиаго Силва успя да го покрие и в крайна сметка отклони удара към вратата. Малко по-късно удар на Дукуре от добра позиция бе отразен от Менди. Последва разбъркване в наказателното поле, но не се стигна до нов удар.

В 75-ата минута новото попъление Марк Кукурея влезе в игра. Стърлинг имаше прекрасна възможност да реши мача в 83-ата минута. Именно Кукурея го намери в наказателното поле, но Миколенко се хвърли и успя да отклони топката след удара на Рахийм, което я прати покрай вратата.

В следващия кръг на Челси предстои лондонско дерби с Тотнъм. Евертън ще гостува на Астън Вила.