Третодивизионният Бристол Сити продължава да мечтае за славата, след като успя да се добере до преиграване срещу елитния Мидълзбро в 4-ия кръг от турнира за Купата на Англия.

Въпреки че до почивката Боро поведе с 2:0 благодарение на попаденията на Якубу Айегбени и Малкълм Кристи, през втората част Ричард Коф и Скот Мъри възстановиха равенството.

С два гола на Мат Дербишър Блякбърн размаза с 4:0 Лутън Таун като гост в среща от 4-ия кръг на турнира за купата на Англия и продължава в следващия етап. Дербишър се разписа в 10-ата и в 56-ата минута, а другите два гола реализираха Бени Маккарти в 37-ата минута и Мортен Гамст-Педерсен в 74-ата минута.

Без контузения Димитър Бербатов Тотнъм се справи с 3:1 със скромния Саутенд Юнайтед. Головете вкараха Роби Кийн в 12-ата минута, Джермейн Дженас в 50-ата и Ахмед Хосам Мидо в 76-ата минута.

Лидерът в Чемпиъншип- Бирмингам Сити падна на свой терен с 2:3 от Рединг, а Винченцо Монтела, който е под наем във Фулъм, се разписа в 11-ата минута срещу Стоук Сити.

Елитният Уест Хям напусна турнира, след като беше победен на собствен терен от Уотфорд с 0:1. Единственото попадение вкара Антъни Макнийми в 42-ата минута.