Брайтън очаквано отстъпи пред Челси в среща от 17-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Америкън Експрес Къмюнити Стейдиъм" завърши при резултат 1:2.

Точни за гостите бяха Педро и Азар, докато за домакините се разписа Марч.

Гостуващият тим като цяло се намира в добра форма що се касае до представянето на отбора във Висшата лига и в миналия кръг постигна малко изненадваща победа с 2:0 над лидера в класирането Манчестър Сити, а днес ще гони нов успех в елита на Англия.

"Сините" имаха нужда от трите точки, за да си запазят мястото в челната четворка и отборът все пак съумя да постигне целта си.

Снимка 395646

Източник: Twitter

Маурицио Сари не можеше да разчита на Кейхил, Моузес и Мората за двубоя, тъй като и тримата са с контузии. Домакините от своя страна имаха само един кадрови проблем и той бе свързван с Дъфи, който е наказан. В техния тим обаче нямаше проблеми с контузени състезатели и всички бяха на линия.

Брайтън е загубил всеки един от своите девет мача срещу Челси във всички турнири и е допуснал 20 гола за тези срещи, а е вкарал само две попадения.

Гонзало Игуаин отново ще работи с Маурицио Сари?

Аржентинецът е пред трансфер в Челси

Последният успех на "чайките" над "сините" датира от 1933 година във ФА Къп, а днес събитията се развиха по-скоро според очакванията.

След края на първото полувреме гостите водеха с 2:0. Педро даде преднина на състава си след 17 минути игра.

Още толкова след откриващия гол, гостите се добраха и до втори такъв, дело на лидера на лондончани Еден Азар. Именно той асистира на испанеца за първото попадение в мача.

Крайното 1:2 оформи Марч, разписал се след 66 минути игра. Това бе и последната промяна в резултата.

Така Челси застава зад Тотнъм в класирането, като разполага с актив от 37 точки - две по-малко от "шпорите". Брайтън е под номер 13 в таблицата с подреждането.

Оливие Жиру: Спечелването на Висшата лига е последната ми мечта като професионален футболист

"Леко завиждам на колегите, които вече са я вдигали над главите си"