Уест Хям инкасира малко очаквана загуба в английската Висша лига. "Чуковете" паднаха тежко от новака Брайтън, който се развихри на "Лондон Стейдиъм" и постигна класическа победа с 3:0. Поражението остави столичани на само две точки от зоната на изпадащите.

Няма да бъде изненада, ако всичко това доведе и до уволнението на изпадналия в немилост мениджър Славен Билич. Триумфът на "чайките" пък ги изкачи до 10-ото място в таблицата.

Снимка 319107

Екшънът в Лондо започна още от първите мигове. Брайнтън можеше да поведе в резултата още в 5-ата минута, но Изкуйердо прати коженото кълбо високо над горната греда. Логичното все пак се случи в 10-ата. Опитният Глен Мъри се ориентира най-добре при центриране от фаул на Грос и с глава не остави никакви шансове на Джо Харт.

Последва силен период за домакините от Уест Хям, които опитаха всичко възможно да изравнят, ала късметът не се усмихна на Чичарито и Уинстън Рийд.

Устремът на "чуковете" съвсем беше потушен в даденото от съдията продължение, когато "чайките" удариха за втори път. Изкуйердо се справи много технично с Педро Обианг, след което отправи техничен изстрел в далечния ъгъл. Стражът Харт успя само да докосне топката, но не и да спре полета към неговата мрежа.

Трагедията за Уест Хям придоби завършен вид четвърт час преди края. Пабло Сабалета задърпа за фланелката съперников играч и реферът Мартин Аткинсън не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Глен Мъри, който с лекота оформи крайното 0:3.

Снимка 319106

В следващия кръг Брайтън домакинства на Саутхямптън, докато на Уест Хям предстои градско дерби срещу Кристъл Палас.

УЕСТ ХЯМ - БРАЙТЪН 0:3

0:1 Мъри (10"), 0:2 Изкуйердо (45+2"), 0:3 Мъри - дузпа (75")

СТАДИОН: "Лондон Стейдиъм"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

УЕСТ ХЯМ: Харт, Сабалета, Рийд, Фонте, Масуаку, Куяте, Антонио, Обианг, Ланзини, Арнаутович, Чичарито (резерви: Адриан, Кресуел, Ноубъл, Аю, Огбона, Байрам, Фернандеш)

БРАЙТЪН: Райън, Бонг, Салтор, Дъфи, Лунк, Стивънс, Грос, Прьопер, Нокаер, Мъри, Изкуйердо (резерви: Крул, Браун, Голдсън, Марч, Скелото, Зутнер, Молумби)