Отборът на Брайтън не срещна никакви проблеми срещу Дарби Каунти в днешния осминафинален сблъсък между двата тима за ФА Къп.

"Синьо-белите" записаха победа с 2:1.

Снимка 406939

Източник: Twitter

Резултатът беше открит в 33-ата минута от Антъни Нокарт, който получи много хубав пас от Бисума и с лекота се разписа за 1:0.

Юрген Локадия покачи на 2:0 още преди края на първото полувреме, с което до някаква степен сложи и точка на мача.

В 81-ата минута, гостите отбелязаха почетно попадение чрез гол на Ашли Коул, но той не бе достатъчен и отпадат от турнира - 1:2.

Снимка 406938

Брайтън е първият отбор, който преодолява осминафиналите, като днес своите мачове ще изиграят още Уимбълдън и Милуол, както и Нюпорт Каунти и Манчестър Сити.

Своя официален дебют за Дарби записа и днешният голмайстор за отбора Ашли Коул, който е преминал през Арсенал, Кристъл Палас, Челси, Рома и ЛА Галакси.