Борнемут запази минимални шансове за спасение във Висшата лига, след като разби с 4:1 Лестър у дома. Двубоят бе от 35-ия кръг на първенството.

"Лисиците" излязоха напред в резултата след гол на Джейми Варди в 23-ата минута.

В 66-ата минута Джиниър Станислав изравни резултата от дузпа, а минута по-късно Доминик Соланке изведе "черешките" напред.

В 67-ата минута Чаалар Союнчу бе изгонен с директен червен картон. В 83-ата минута Джони Евънс си вкара автогол за 3:1. Крайният резултат оформи Соланке малко по-късно.

Така Борнемут събра 31 точки и заема 18-о място във временното класиране. Лестър продължава с колебливото представяне след подновяването на сезона и е напът да загуби мястото си в зона Шампионска лига.