Новаците от Борнемут се завърнаха с гръм и трясък във Висшата лига. "Черешките" изненадващо се наложиха над Астън Вила, който през този сезон има доста сериозни амбиции в Премиър лийг.

Домакините откриха резултата още в третата минута, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Джеферсън Лерма. 10 минути преди последния съдийски сигнал националът на Уелс - Кийфър Мур вкара за крайното 2:0.

Тотнъм - Саутхамптън 4:1 в мач от Висшата лига

Тотнъм с подобаващ старт на сезона в Премиър лийг

"Шпорите" разбиха Саутхамптън с 4:1

По същото време Лийдс и Уулвърхамптън изиграха здрава битка на "Елън Роуд", от която победители излязоха йоркширци. Селекцията на Джеси Марш направи триумфа си още по-сладък, след като беше постигнат чрез обрат.

Даниел Пондесе даде ранен аванс на "вълците" още в шестата минута, но до паузата Родриго изравни. Така всичко бе решено в 74-ата, когато Аит Нури от състава на гостите си отбеляза злощастен автогол.

Нюкасъл - Нотингам 2:0 в мач от Висшата лига