Борнемут и Саутхемптън си поделиха по точка в днешния мач от 15-ия кръг на Висшата лига, завършвайки 1:1. Точен за домакините бе Райън Фрейзър, а за "светците" се разписа Върджил Ван Дайк.

Двубоят започна доста по-добре за гостите. Върджил Ван Дайк можеше да изведе своя тим напред още в самото начало на мача, след като успя да се извиси над защитата на Борнемут, засичайки подаване от ъглов удар с глава. Топката обаче прелетя на сантиметри от целта. Това бе и единствената хубава възможност пред Саутхемптън през първото полувреме.

Манчестър Юнайтед разби Арсенал с 3:1

"Дяволски" танц на победата на "Емиратс" (ВИДЕО)

Пол Погба получи директен червен картон 20 минути преди края на двубоя

След това, домакините взеха всичко в свои ръце и в 42-ата минута откриха резултата чрез гол на Райън Фрейзър, който парира Фрейзър Фостър с брилянтен силен удар.

През втората част отново тимът на "черешките" бе по-дейният, но след половин час игра, позволи на Чарли Остин да изравни силите на терена, а вратарят изобщо не успя да реагира в тази ситуация.