Българският национал Димитър Бербатов отбеляза 21-я си гол с екипа на Тотнъм още при първия си сезон с екипа на "шпорите".

Нападателят ни отбеляза второто попадение за успеха с 3:2 при гостуването на Мидълзбро в двубоя от 36-ия кръг на английската Висша лига, след като засече от въздуха подаване на Хосам Гали отдясно и се разписа от воле.

Преди това партньорът в нападението на Митко в тима Роби Кийн също се разписа за комфортния аванс на Хотспър именно след асистенция на българина. В 66-ата минута австралийската звезда на домакините Марк Видука върна интригата в мача, но всичко приключи 7 минути преди края, когато отново Роби Кийн се разписа за 3:1.

В самото продължение на срещата австрийският бранител Емануел Погатец направи загубата на домакините по-почетна.

В друга среща от кръга българският национал Стилиян Петров игра цял мач и се представи на ниво при победата на своя Астън Вила с 2:0 като гост над Манчестър Сити.

Бившият капитан на "А" отбора ни навъртя голям километраж, изпълни доста статични положения и се наложи често да бъде спиран с нарушения от съперниковите играчи. Така в 35-та минута за грубо влизане срещу Петров жълт картон получи германският ветеран в състава на домакините Дитмар Хаман.

Головете за успеха на Астън Вила, доскоро застрашен от изпадане отбор, отбелязаха Джон Карю (точен удар с глава) и бившият съотборник на Стилиян Петров в Селтик Шон Малоуни (директен гол от пряк свободен удар), които бяха точни в 24-та и 75-та минути.