Барнзли поднесе най-голямата изненада на петия кръг в турнира за купата на Англия, след като победи Ливърпул с 2:1 на "Анфийлд" и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

С гол в третата минута на даденото от съдията продължение среднякът от втора дивизия изхвърли "червените" от борбата за трофея и създаде нови главоболия за мениджъра Рафаел Бенитес.

Капитанът на Барнзли Брайън Хауърд донесе изключителния успех на тима на Дейвид Хауи. Той се пребори със Стивън Джерард пред наказателното поле след лошо избита топка от защитниците на Ливърпул, напредна и с удар по тревата от 20 метра препарира Шарл Итанж.

Ливърпул без Фернандо Торес, Хосе Рейна, Хавиер Масчерано и Стивън Джерард в стартовия си състав доминираше през целия мач, но така и не успя да се възползва от положенията си.

Дебютантът на вратата на гостите Люк Стийл, който беше привлечен под наем от Уест Бромич по-рано през седмицата, направи изключителен мач.

"Червените" можеха да водят с разгромна разлика още до почивката, но Стийл спаси чисти положения след удари на Хави Алонсо, Лукас, Питър Крауч и Райън Бабел.

В 32-ата минута Ливърпул все пак успя да поведе. Бабел проби по лявото крило и намери непокрития Дирк Кайт в наказателното поле, който от 6-7 метра преодоля Стийл.

Ливърпул продължи да доминира и след почивката, но в 58-ата минута Мартин Дивейни центрира отдясно и Стийв Фостър с глава от десетина метра не даде шансове на Итанж.

Последваха уникални пропуски на Йоси Бенаюн и на Питър Крауч. Кайт също не успя да вкара отблизо, а Люк Стийл беше просто невероятен.

В 83-ата минута Хари Кюъл стреля силно от въздуха от 18 метра, но топката се отклони от напречната греда.

Защитаващият титлата си Челси нямаше особени проблеми срещу третодивизионния Хъдърсфийлд на "Стамфорд Бридж" и достигна до успеха с 3:1, макар че на почивката гостите удържаха равенство 1:1.

Франк Лампард се отличи с два гола и асистира за третото попадение на Саломон Калу, а капитанът Джон Тери се завърна в игра след контузия.

Лампард откри резултата в 18-ата минута със своя гол номер 100 за "сините".

С два ранни гола на Пийт Уитингам и на Джими Флойд
Хаселбайнк отборът на Кардиф победи Уулвърхямптън с 2:0 у дома и също продължава на четвъртфиналите.

Уест Бромич с човек повече разгроми домакина Ковънтри с 5:0. С две попадения за гостите се отличи чехът Роман Беднар.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като при 0:1 Майкъл Дойл получи спорен директен червен картон в 48-ата минута.

По-рано днес третодивизионният Бристъл Роувърс се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Англия за първи път от 50 години след победа над втородивизионния Саутхямптън с 1:0 като домакин.

Единственото попадение в мача вкара шест минути преди края централният нападател Ричард Ламбърт, който днес празнува 26-ия си рожден ден.