Бърнли стана последният член на Висшата лига. Във финален плейоф на "Уембли" Шефийлд Юнайтед бе победен с 1:0. Попадението бе дело на Уейд Елиът в 13-ата минута. Елиът взе топката и напредна сам, след което с удар от около 20-ина метра матира вратаря Пади Кели.

До края на полувремето Греъм Аликзандър можеше да изравни, но не сполучи.

Изненадващо,  Бърнли бе по-добрият и по-активен отбор. страхотни пропуски направиха Гудйонсон и Елиът. Особено фрапантен бе пропускът на исландеца в 60-ата минута. "Остриетата" играеха предимно с дълги топки, което улесняваше защитата на Бърнли.

10 минути преди края на срещата всичко за Юнайтед приключи. За втори жълт картон бе изгонен Джейми Уард, като и двата си картон Уард заслужи, след като абсолютно ненужна игра с ръка.

Така Бърнли се присъедини към Бирмингам и Уулвърхемптън в английския елит идния сезон.