Отборът на Бърнли поднесе изненада в 27-ия кръг в Премиър лийг, побеждавайки Тотнъм с 2:1 у дома.

В 16-ата минута, Хари Кейн пробва късмета си с шут от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия стълб. След половин час игра, Ашли Бърнс достигна до подаване в пеналта и стреля към вратата, но кълбото премина над напречната греда.

В 50-ата минута, Хари Кейн притесни Том Хийтън с изстрел, насочен към горния ляв ъгъл. Вратарят обаче внимаваше и направи много хубаво спасяване.

Снимка 408442

В 57-ата минута, Крис Ууд засече топката след изпълнение на корнер, надскачайки защитниците на "шпорите" и с глава мушна топката в мрежата за 1:0.

В 65-ата, гостите изравниха. Хари Кейн направи хубав пробив в наказателното поле и с прецизен удар преодоля Том Хийтън за 1:1.

Снимка 408443

В 84-ата минута, домакините отбелязаха още едно попадение чрез Ашли Барнс. Той получи много хубав пас от Гудмундсон и веднага насочи топката към вратата, разписвайки за 2:1, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази загуба, Тотнъм остава на четвъртото място във Висшата лига с актив от 60 точки, докато Бърнли е 13-ти с 30.