Отборът на Лийдс продължава да бъде изключителна енигма за феновете на футбола. Вълнуващата продукция на йоркширци този път не донесе успех за селекцията на Марсело Биелса, която загуби своето домакинство на Астън Вила с 0:1.

Бирмингамци се възползваха максимално от непостоянството на своя опонент и го удариха с ранен гол на Анвар Ел Гази в петата минута. Оли Уоткинс бе извън наказателното поле на Юнайтед след корнер и изненадващо му се наложи да центрира към включилия се от дълбочина нидерландец, за когото беше удоволствие да разстреля Меслие.

Снимка 520731

Източник: EPA/БГНЕС

Бившият футболист на Аякс и Лацио можеше да удвои преднината на Вила, но в 18-ата минута загуби индивидуалното си съревнование с вратаря на Лийдс.

Централните защитници донесоха 20-а поредна победа на Манчестър Сити във всички турнири

"Гражданите" се наложиха с 2:1 над Уест Хем

През втората част домакините бяха доста по-активни в атака, но така желаните чисти голови положения липсваха. Някакви възможности се откриха пред Клих, Ернандес и звездата Бамфорд, но те не бяха достатъчни, за да спасят новаците от поражението.

Снимка 520732

Трите точки помогнаха на Астън Вила да се доближи на шест точки от Топ 4. Лийдс остава на десета позиция с актив от 11 победи, 2 равенства и 13 загуби.

ЛИЙДС - АСТЪН ВИЛА 0:1

0:1 Ел Гази (5")