Астън Вила се класира за финала за "Купата на Лигата". Бирмингамци победиха Лестър Сити с 2:1 в реванша и с общ резултат 3:2 си осигуриха участие в последния мач за купата. Победният гол падна дълбоко в добавеното време и беше вкаран от Махмуд Трезеге.

Мат Таргет откри за домакините в 12-ата минута, които бяха аутсайдери в сблъсъка. Звездата на Вила Джак Грилиш направи асистенцията за гола.

През второто полувреме Брендън Роджърд вкара Джейми Варди. Все пак натискът на гостите даде резултат и те чрез Келечи Ихеаначо изравниха в 72-ата минута след подаване на Харви Барнс.

Снимка 463908

В последните минути се играеше "ва банк" и положенията се редуваха едно след друго. Играчите на Астън Вила изглеждаха по-изморени, но те успяха да стигнат до победния гол, вкаран от резервата Махмуд Трезеге, който засече отляво дълбоко диагонално центриране на Елмохамеди..

Така Астън Вила ще играе във финала срещу победителя от утрешния сблъсък между двата манчестърски гранда. Сити води след първия мач с 3:1.

Бирмингамци за последно играха на "Уембли" когато загубиха решителния мач за "ФА Къп" от Арсенал с 0:4. Преди 10 години те паднаха на финала за "Купата на лигата" от Манчестър Юнайтед с 1:2. Този турнир дава място на победителя, ако не се е класирал за Шампионската лига, в турнира за "Лига Европа".