Арсенал победи Саутхемптън в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха с 3:1 като гост.

Така тимът на Микел Артета зае 8-ото място с 30 точки. "Светците" са на 11-ата позиция с два пункта по-малко.

Срещата започна отлично за домакините. Още в 3-ата минута те успяха да поведат след като Стюарт Армстронг овладя след корнер и вкара за 1:0.

Манчестър Сити разгроми УБА с 5:0

Манчестър Сити отново на върха след разгром над УБА

"Гражданите" не оставиха шанс на "дроздовете"

Пет минути по-късно "артилеристите" изравниха. Никола Пепе получи прецизно подаване в наказателното поле от Гранит Джака и преодоля вратаря с фин завършващ удар в долния десен ъгъл за 1:1.

Йодегаард дебютира срещу Манчестър Юнайтед

Дербито е в събота

В 39-ата минута, Букайо Сака достигна до положение един на един срещу вратаря и реализира пълен обрат.

През втоарата част, Арсенал си подпечата победата. В 72-ата минута, Александър Лаказет засече подаване на Букайо Сака и отблизо оформи крайния резултат.