Отборът на Арсенал си върна първото място в Премиър лийг. Възпитаниците на Арсен Венгер оцеляха при гостуването си на Стоук Сити, завършвайки при нулево равенство. Двубоят на „Британия стейдиъм" бе белязан от две различни полувремена. През първото контрол над събитията имаше Арсенал, ала с пропуски се отличиха Жиру и Окслейд-Чембърлейн.  Второто полувреме пък принадлежеше на „грънчарите", които обаче бяха респектирани от отличните намеси на Петър Чех.

Арсенал остава лидер в таблицата благодарение на по-добрите си показатели срещу втория Лестър. Най-голям победител от този кръг в Англия е тимът на Ман Сити, който единствено постигна успех от своите конкуренти и така съкрати изоставането си от първото място на само точка.

Първото опасно положение на „Британия стейдиъм" бе факт в 21-ата минута, когато Ибрахим Афелай напомни за най-добрите си дни, стреляйки опасно близо покрай страничната греда на Арсенал.

До почивката гостите от Лондон бяха далеч по-активният тим. Секунди след доброто положение за Стоук, „топчиите" бяха много близо до попадение. Оливие Жиру се озова на перфектна позиция срещу Бътланд, но младежкият национал на Англия демонстрира високата си класа и спаси сигурно попадение.  Малко след това, той трябваше да се намесва решителна и при много опасен изстрел на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Минути след подновяването на играта, Оливие Жиру опита да съкруши домакините чрез акуратен изстрел с глава. Бътланд обаче отново бе на мястото си и изби топката в ъглов удар.

Последваха няколко силни минути за Стоук, като испанците Къркич и Хоселу бяха на път да угорчат легендата Петър Чех, но и при двете ситуации, стражът демонстрира високата си класа и отлично позициониране.

Отново Хоселу застраши сериозно вратата на „топчиите" в  66-ата минута, ала отново последна преграда пред това резултатът да стане 1:0 бе енигматичния Чех.

Устремът на Стоук Сити можеше да даде резултат в последната минута. Джонатан Уолтърс игра с глава след центриране от корнер на Чарли Адам. Топката влизаше във вратата, но на голлинията бе застанал играч на Арсенал, който изчисти. За зла участ от това се възползва дебнещия Хоселу, който отправи слаб, но точен изстрел. Отново с перфектна намеса обаче блесна Чех, който по този начин съхрани точката за Арсенал.

СТОУК СИТИ - АРСЕНАЛ 0:0

СТАДИОН: „Британия стейдиъм"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

СТОУК: Бътланд, Питерс, Джонсън, Шоукрос, Волшайд, Афелай, Уилън, Уолтърс, Боян, Арнаутович, Хоселу (резерви: Хаугард, Муниеса, Одемвинги, Ван Хинкел, Адам, Диуф, Крауч)

АРСЕНАЛ: Чех, Мертесакер, Начо Монреал, Кошчелни, Белерин, Фламини, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн, Уолкът, Жиру, Кембъл (резерви: Оспина, Гибс, Паулища, Артета, Елнени, Ивоби, Чембърс)

Stoke City 0 - 0 Arsenal Full Highlights 17/01... by ViralDailyTV