Отборът на Арсенал надделя над опашкаря Уотфорд с 2:1 като гост в късния мач от 20-ия кръг на Английската висша лига и се върна на трето място в класирането с 36 точки, колкото има и четвъртият Болтън.

Бразилският полузащитник на "артилеристите" Жилберто Силва откри резултата в 19-ата минута с глава след корнер на Томаш Росицки, но само четири минути по-късно Томи Смит изравни след подаване на Амьор Буаса.

Победата донесе холандецът Робин ван Перси след рейд по лявото крило и точен изстрел отблизо след подаване на младия национал Тио Уолкът седем минути преди края на срещата.

Начело във временното класиране е Манчестър Юнайтед с 50 точки, пред Челси - 46, Арсенал и Болтън - по 36, Портсмут - 35, Ливърпул - 34, Тотнъм - 31 и други.

В листата на голмайсторите пък води Дидие Дрогба (Челси) с 12 гола, пред Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед) - 10, Нванкво Кану (Портсмут) 9, Уейн Рууни и Луис Саа (Манчестър Юнайтед) и Кевин Дойл (Рединг) - по 8 и други.