Отборът на Арсенал продължава с отличното си представяне под ръководството на Унай Емери. "Топчиите" записаха десета поредна победа във всички турнири, след като тази вечер се наложиха над Лестър с 3:1.

Макар и след слаб старт - белязан с автогол на Ектор Бейерин, лондончани намериха сили и постигнаха обрат. Той бе гарниран с блестящи скоростни атаки, завършили с попадения на Йозил и Обамеянг (2). Всички те напомниха за едни позабравени времена в английския гранд и доказаха, че тази година "артилеристите" ще бъдат сред кандидатите за титлата. Към днешна дата те са под №4 в класирането, с две точки по-малко от лидерите Манчестър Сити.

Снимка 385031

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините от Арсенал едва ли очакваха толкова силното начало на гостите. Единственият "виновник", резултатът да не бъде открит беше вратарят Бернд Лено, който отчая гостите с отлични намеси, най-вече при удар с глава на Хари Магуайър.

Лисиците бяха ощетени и от главния съдия, след като в 18-ата минута Роб Холдинг очевадно игра с ръка при въздушен двубой с Ндиди, но сигнал от Крейг Поусън така и не бе даден.

Съдбата все пак се усмихна на "сините" в 31-ата минута, когато те достигнаха заслужено до преднината в мача. Бен Чиуел опита да центрира успоредно на голлинията. Топката обаче се чукна в крака на Ектор Бейерин и фатално се насочи към мрежата на сюрпризирания Лено.

Арсенал все пак намери сили и стигна до ремито още преди сигнала за почивка. Ектор Бейерин донякъде изкупи своята фина, след като в 45-ата минута достави отличен пас за Месут Йозил, който много елегантно матира Шмайхел за 1:1.

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2

Зрелище на "Стамфорд Бридж"! Юнайтед възкръсна, но изпусна трите точки в края!

Рос Баркли спаси "сините" в добавеното време

Второто полувреме започна с послание от гостите, които удариха гредата чрез Ндиди.

Оттук насетне настъпи мигът на Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът се появи в игра след паузата и с двете си последващи попадения подсигури и трите точки за "топчиите".

Първото попадение падна в 62-ата минута, когато триходова комбинация Йозил - Бейерин - Обамеянг, препарира дефанса на Лестър, а всичко приключи с "лек" гол на празна врата от страна на последния.

180 секунди по-късно Оба отново вдигна публиката на крака, и този път след гениална отборна атака, напомнила за най-добрите времена на лондонския гранд.

Снимка 385032

До края "артилеристите" можеха да се поздравят и с още един хубав гол, ала пропуск направи Александре Лаказет.

В следващия кръг на Арсенал предстои гостуване на Кристъл Палас, докато Лестър приема у дома Уест Хям.

АРСЕНАЛ - ЛЕСТЪР 3:1

0:1 Бейерин - автогол (31"), 1:1 Йозил (45"), 2:1 Обамеянг (63"), 3:1 Обамеянг (66")

СТАДИОН: "Емиратс"

СЪДИЯ: К. Каванаг

АРСЕНАЛ: Лено, Лихтщайнер, Холдинг, Мустафи, Бейерин, Джака, Торейра, Иуоби, Йозил, Мхитарян, Лаказет (резерви: Мартинес, Обамеянг, Гендузи, Медли, Рамзи, Смит-Роу, Уелбек)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Амартей, Евънс, Магуайър, Чиуел, Менди, Ндиди, Перейра, Ихеаначо, Мадисън, Варди (резерви: Уорд, Олбрайтън, Фюкс, Гезал, Ибора, Оказаки, Союнчу)