Арсенал записа ценна победа в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха с 3:1 над Лестър като гост след пълен обрат.

"Лисиците" първи поведоха в резултата чрез Тилеманс, но след попадения на Луиз, Лаказет и Пепе, се оказаха печелившите.

След този успех, лондончани са на 9-ото място с 37 точки. Лестър пък все още е на 3-ото място с 49 точки.

Срещата започна равностойно.

Артета: Мачът с Бенфика е като финал

"Те са труден съперник"

Домакините поведоха рано. Юри Тилеманс промуши топката по земя в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 13-ата минута, Пол Тиърни отсъди дузпа след като Юри Тилеманс повали съперник на тревата. След разглеждане на ситуацията от ВАР, решението му бе отменено.

В 39-ата минута, Вилиан центрира към Давид Луиз, който насочи с глава от точката на дузпата, за да направи 1:1.

Арсенал си хареса бранител на Брюж

Микел Артета иска да привлече Одилон Косуну

В самия край на мача, Вилфред Ндиди игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР, реферът отсъди дузпа в полза на лондончани. Зад бялата точка застана Александър Лаказет, който не сгреши и даде аванс на тима си, точно преди почивката.

В 52-ата минута, Вилиан подаде топката на крака на Никола Пепе, който имаше опразнена мрежа пред себе си и нямаше проблем да чукне топката в нея. 1:3.