Арсенал победи като гост Лестър в 1/16-финален мач от турнира за Купата на Лигата на Англия. Победата дойде благодарение на автогол на Кристиан Фукс в началото на второто полувреме. В края Един Нкетия оформи крайното 0:2.

И двамата наставници Микел Артета и Брендън Роджърс заложиха на много резервни играчи. Мачът на "Кинг Пауър Стейдиум" по-скоро приличаше на тренировка. Липсата на публика даваше възможност на по-любопитните зрители да слушат командите на треньорите и някои разговори между футболистите.

Лестър - Арсенал, на живо

Лестър - Арсенал 0:1, автогол на Фукс

Мачът представлява интересен сблъсък на двама отлични мениджъри - Брендън Роджърс и Микел Артета

Играчите на Арсенал повече търсеха гола, но през първото полувреме Джеймс Мадисън се отчете с една греда за Лестър. Имаше и една неотсъдена дузпа за гостите за нарушение срещу Букайо Сака.

Снимка 497456

След почивката "топчиите" натиснаха. В 57-ата минута топката се удари в крака на Кристиан Фукс и влезе във вратата на Лестър за 0:1. Преди това Пепе нацели греда под малък ъгъл. Топката се върна във французинът, който подаде успоредно на вратата, за да предизвика грешката на Фукс.

Попадението внесе живец в играта на домакините. Те опитаха да осъществят натиск. Стигна се до сериозен пропуск на Перес, който от чиста позиция не можа да уцели вратата след удар с глава.

В 90-атата минута Един Нкетия добута топката във вратата за 0;2. Вратарят Дани Уорд така и не реагира в леко комичната ситуация.

Така Арсенал почти сигурно ще има шанс за реванш срещу Ливърпул за миналогодишното отпадане след равенството 5:5. Утре "мърсисайдци" ще играят с непретенциозния Линкълн Сити. При победа те ще бъдат домакини на осминафинала следващата седмица.